Typy rowerów

Rower to bardzo uniwersalny sprzęt i posiada go większość z ans. Często jednak nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, jakim sprzętem dysponujemy i czy jest on dobrze dobrany do naszych potrzeb. Czym różnią się rowery crossowe od rowerów miejskich albo trekkingowych?

Rowery trekkingowy są szybkie, lekkie, posiadają duże koła, błotniki oraz amortyzatory. Idealnie sprawdzają się do jazdy w terenie i będą dobrym wyborem, jeżeli interesuje Cię pokonywanie dużych dystansów. Nieco mniej skomplikowaną ich wersją są crossowe rowery, ale te ostatnie nie mają aż tak dobrej przyczepności jak rowery trekkingowe, co ma znaczenie podczas jazdy po trudniejszym terenie.

Rowery crossowe męskie i damskie będą z kolei charakteryzowały się sportową konstrukcją i lekkością ramy. W wielu wypadkach są one po prostu nieco „prostszą” wersją rowerów trekkingowych – większość nie posiada na przykład błotników czy bagażników. Wiele osób twierdzi, że są to rowery niezwykle uniwersalne, ponieważ dobrze sprawdzają się trasach asfaltowych, jak i gruntowych.

Rowery miejskie zyskały popularność w przeciągu ostatnich kilku lat – głównie wśród młodych dziewczyn i kobiet. Jak sama nazwa wskazuje, będą się nadawały do jazdy po mieście (do pracy, na zakupy). Warto wiedzieć, że są one dość ciężkie i raczej nie będą się nadawać na dłuższe wycieczki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *