Jak nie dać się oszukać, czyli zakup części do roweru!

Kupując rower u sprzedawcy warto wziąć pod uwagę to, że będzie on stosował różne marketingowe triki, mające wprowadzić Klientów w chociażby częściowy błąd i zachęcić ich do zakupu jego towaru. Praktyka ta nie dotyczy zresztą samych rowerów, lecz również części do nich. Na co uważać, przed zakupem takiego jednośladu?

Miejsce produkcji i marka
Wielu sprzedawców zachęca do zakupu roweru właśnie marką. Dotyczy to zwłaszcza sprawdzonych rowerów, które mają już swoją markę. Jednak sam fakt wyprodukowania jednośladu przez amerykańską firmę nie oznacza, że powstał on w Stanach. Bardziej prawdopodobne, że jego kompozyty powstały w Chinach… Warto więc szukać rowerów mniej znanych marek, produkowanych na miejscu (np rowery Merida z Zico-Bike).

Wyjątkowa rama?
Wielu sprzedawców argumentuje, że ich rowery mają wyjątkową ramę. Co to dokładnie oznacza? W praktyce nic. Chyba, że jest ona wykonana z kompozytów, stali chromowo-molibdenowej bądź wykonana na zamówienie.

Łatwy dostęp do części zamiennych
Dobry rower można poznać po tym, że… łatwo można do niego nabyć części zamienne. To kolejny mit, za którym stoją sprzedawcy jednośladów. Dobry rower to taki, do którego części można nabyć w wyspecjalizowanym punkcie sprzedaży. Przykładem niech będą części rowerowe Merida, które trudno znaleźć w ogólnodostępnych sklepach i marketach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *